TONI PERUŠIČ

maratonec in ultramaratonec

Tukaj si lahko ogledate fotografije iz različnih maratonov in ultramaratonov, ki se jih je Toni Perušič udeležil od leta 2005 dalje. Ne udeležuje se le tekmovanj v Sloveniji pač pa po celi Evropi; Švica, Hrvaška, Avstrija, Italija, Madžarska, Španija, Grčija,....

SARVAR // 26-27. 4. 2014

26. in 27. aprila se je Toni udeležil državnega prvenstva Madžarske v 24-urnem cestnem teku, v mestu Sarvar. Tekma je potekala v središču mesta, v kilometer dolgem krogu.

na štartu 12-urnega teka pa je tekmoval Matjaž Bukovec z Uršnih sel in je z razdaljo 135 km postavil svoj osebni rekord. Na tekmi je osvojil drugo mesto, v svoji starostni kategoriji pa je prepričljivo zmagal.

Toni pa je svoj 24-urni vzdržljivostni preizkus začel previdno, nakar so po treh urah nastopile hude težave in je razmišljal celo o prenehanju tekme. Po treh urah obupanosti in iskanja samega sebe mu je

stekel korak in je z enakomernim in previdnim tekom vseh 24 ur zdržal na progi. Na zaključku tekme mu je semafor pokazal 194 km kar je nov rekord Slovenije v 24-urnem cestnem teku v kategoriji M50+.

Na prvenstvu Madžarske je osvojil 13. mesto v generalni razvrstitvi in v svoji starostni kategoriji odlično 4. mesto.

View the embedded image gallery online at:

ITALIJA - GRAND PRIX // 26. 10. 2013

V soboto, 26. 10. 2013, se je odvijal Grand Prix v 12 urnem cestnem teku v Italiji, na katerem se je Toni Perušič odlično kosal z ultramaratonci iz sedmih držav.

Po samo treh tednih počitka od zadnjega ultramaratona in 172 pretečenimi kilometri v Beogradu, se je Toni s 107 km uvrstil na 15. mesto; v svoji starostni kategoriji pa se je uvrstil na odlično drugo mesto.

Tekma je potekala v 1000 m dolgi progi in pri pravi poletni temperaturi, ki je dosegla tudi 27 stopinj in dodatno oteževala nastope udeležencev ultramaratona.

107 km je tudi rekord Slovenije v 12 urnem cestnem teku, v kategoriji 50+.

BEOGRAD // 5-6. 10. 2013

Toni Perušič z rekordom v Beogradu

5. in 6. oktobra je v Beogradu potekal 17. beograjski ultramaraton: 6/12/24 urni tek. Toni Perušič se je udeležil 24 urnega teka z namenom doseganja več kot 160 kilometrov.

Na 12 urni preizkušnji sta štartala tudi Daniel Fazlić iz Črnomlja in David Pehnec iz Novega mesta. Toni je štartal ob 12 uri v soboto, nato pa sta se mu pridružila ob 21. uri zvečer Daniel in David, kjer so nato skupaj pretekli noč, ki je bila precej hladna in vetrovna, kar je oteževalo tek in se je bilo večkrat tudi potrebno preobleči.

Ob 9. uri zjutraj je bil zaključek 12 urnega teka, tri ure kasneje pa je v ciljno ravnino pritekel tudi Toni. David in Daniel sta odlično opravila z nastopom, saj je David z 112 km osvojil prvo mesto, Daniel pa z 100 km drugo. Toni je ob 12. uri, po celodnevnem teku dosegel zavidljivo razdaljo 172 km, kar mu je zadostovalo za skupno 8. mesto, v svoji starostni kategoriji pa je prepričljivo zmagal. Ta razdalja je tudi nov slovenski rekord v 24-urnem cestnem teku v kategoriji nad petdeset let. Z 210 km pa je pa je odlično nastopil Miha Podgornik iz Radovljice in s to razdaljo dosegel 4. mesto.

KLADNO - ČEŠKA // 26. 7. 2013

V petek, 26. 7. 2013, se je Toni udeležil dvodnevnega ultramaratona v Kladnem na Češkem. Tekmovanja so se udeležili trije Slovenci. Suzana Četnajk je tekmovala na 6-urnem teku in s 47 km zasedla 3. mesto. David Pehnec iz Novega mesta pa je tekmoval na 24-urnem teku, vendar je po 102 km in 12 urah teka zaključil tekmovanje zaradi bolečin v peti.

Toni je sodeloval na 48-urnem teku, v katerem je bilo prijavljenih 32 tekmovalcev iz devetih držav. Pričetek teka je bil v petek opoldne in se je zaključil v nedeljo ob enakem času. Njegov cilj je bil preteči 250 km. Po 21 urah teka in pretečenih 144 km je moral počivati zaradi hude vročine in utrujenosti. Po treh urah počitka je ponovno poskušal nadaljevati s tekom, vendar je zmagala utrujenost. Šele zvečer mu je uspelo zbrati moči ter se vrniti na progo. Tako si je zadal cilj, da bo dosegel vsaj 200 km. V tem času je kar nekaj tekmovalcev odnehalo. Po pretečnih 200 km si je privoščil masažo ter kratek počitek. Po vrnitvi na progo je z enakomernim ritmom nadaljeval tek ter dosegel 248 km. S tem rezultatom je dosegel v skupni razvrstitvi 9. mesto ter 2. v svoji starostni kategoriji.

V času tekmovanja so temperature dosegale tudi 39 stopinj čez dan, ponoči pa niso spustile pod 22.

Objava na lokalno.si:

LJUBLJANA - ČRNOMELJ // 21. 6. 2013

Toni je 21. junija 2013 s poslanico predsednika državnega zbora iz pred Državnega zbora RS tekel v Črnomelj (90 km), kjer se je odvijalo 50. jubilejno jurjevanje.

Poslanico je predal županji Mojci Čemas Stipanovič, ki jo je prebrala na proslavi, na kateri je imel slavnostni govor predsednik države Borut Pahor. Na poti so Tonija spremljali sorodniki. V Črnomlju pa so ga čakali nekdanja razredničarka Zvonka in nekdanje sošolke ter sošolci ter člani ŠD Butoraj.

FRENCH ULTRA FESTIVAL // 12. 5. 2013

ZAGREB - ČAZMA // 24. 3. 2013

Toni Perušič iz Butoraja se je v nedeljo, 24. marca 2013, že sedmič udeležil 38. mednarodnega supermaratona od Zagreba do Čazme pod nazivom »Od kaptola do kaptola« s startom ob 8.00 uri s trga bana Josipa Jelačiča v dolžini 62 km. Na startu jih je pozdravil župan mesta Zagreb Milan Bandić in vsem maratoncem zaželel veliko sreče ter kakšno stopinjo več od ničle na najtežjem in najdaljšem maratonu na Hrvaškem. Supermaratona se je udeležilo 69 maratoncev, na cilj jih je uspešno priteklo 58.
Toni Perušič ima za sabo že več supermaratonov in je tudi tega uspešno pretekel s časom 6 ur 7 minut, kljub slabim vremenskim razmeram. Spodbujala in spremljala sta ga prijatelja iz domačega Butoraja.

PIANCAVALLO, Italija // 19. 1. 2013

V soboto, 19. januarja, se je Toni udeležil 12-urnega teka v Italiji. Ta je potekal v športni dvorani v Piancavallu. Bilo je skupno 65 udeležencev iz petih držav, ki sotekmovali na 6- in 12-urni tekaški preizkušnji.

Toni je tekmoval v 12-urnem teku. Tek je zanimiv, ker zahteva precej večjo koncentracijo in zbranost, saj se teče v dvorani, kjer dolžina kroga znaša 178 m. Njegov cilj je bil preteči več kot 90 km. Po šestih urah teka je bil njegov rezultat nad pričakovanji, kar je spodbudilo njegovo željo doseči 100 km. Po odlični umestni uvrstitvi po desetih urah teka pa se je odločil kosati s tekmovalci, ki so bili uvrščeni med petim in desetim mestom.

Z umirjenim in enakomernim tempom je uspešno napredoval po lestvici in na koncu s 106 km v skupnem seštevku osvojil 5. mesto. V svoji starostni kategoriji pa prepričljivo zmagal.

VOGAU // 12. 5. 2012

Tega teka se je Toni v letu 2012 udeležil tretjič. Tekli sta poleg njega še dva slovenca; David Pehnec in Boris Ivanovič Zajc. Slednji je skupni zmagovalec teka. Toni je osvojil 20. mesto.

ANTIBEZ // 3 - 9. 6. 2012

Junija se je v Antibezu odvijal 6-dnevni festival teka. Po treh dnevih so se nam pridružili še tekmovalci, ki so tekli v dveh različnih disciplinah: 72 ur in 48 ur. V šestih dneh sem pretekel 641 km in osvojil 14. mesto v generalni razvrstitvi in 3. mesto v svoji starostni kategoriji, kar je tudi 9. rezultat na svetovni lestvici 6- dnevnih tekov v moji starotni kategoriji.

V veliko vzpodbudo in psihično stabilnost so mi prinašala sporočila, ki so mi jih pošiljali sorodniki in prijatelji iz Slovenije in tujine, ki so v živo spremljali tek preko organizatorjeve spletne strani.